Copyright © RM-drevo 2014 | Created by ITMedia
Podľa normy je životnosť termodreva min 25-30 rokov v neošetrovanom stave. Hlavná výhoda termodreva je však jeho rozmerová stabilita a jednoduchá údržba. Funkčnosť, vzhľad a trvanlivosť termodreva veľmi ovplyvňuje povrchová úprava a následná údržba. Údržbu náterom odporúčame vykonať 1x ročne v prípade nepristrešenej terasy a 1x za 2 až 5 rokov v prípade fasády. Interval údržby závisí od pôsobenia poveternostných vplyvov (slnko, vietor a pod.) a individuálnych nárokov užívateľa.
Áno, cenová ponuka už obsahuje cenu za dopravu, náter s UV filtrom, prípadne tónovaný na Vami požadovaný odtieň.
Farebná paleta je prakticky neobmedzená, pretože odtiene miešame presne podľa požiadaviek zákazníkov.
Áno, pokiaľ nemá zákazník záujem o už ošetrené termodrevené profily, alebo si ich chce natrieť sám, aj cena sa znižuje o cca 0,25 EUR/bm (bežný meter).
Cena náteru je rôzna, závisí od počtu náterov, ktoré sú potrebné na povrchovú úpravu termodreva. Približne to vychádza na cca 3EUR/m2
Spotreba oleja sa pohybuje okolo 1 l / 5 m2, v závislosti od úrovne vysušenia termodreva.
Dĺžky sa rôznia podľa druhu reziva a profilov, zvyčajne je to 3; 3.3; 3.6; 3.9; 4.2; 4.5, 4,8 a 5.1 bm.
Ak je objednaný tovar skladom, tak je dodacia lehota do 2 týždňov. Ak nie je skladom a dávame rezivo tepelne upravovať, tak sa dodacia doba predĺži na 4-6 týždňov. V lete máme vždy tri týždne prázdniny - cca 28/7 - 18/8 (dostatočne skoro o presnom termíne informujeme na našich webových stránkach a prostredníctvom Facebooku).
Odporúčame používať nerezové skrutky, ktoré Vám fasádu či plot vplyvom počasia nezašpinia hrdzou. Pre termodrevo sú vhodné nasledovné triedy nerezových ocelí:
C2 trieda: chrómová –martenzitická oceľ, dobrá korózna odolnosť pre bežné podmienky a zvýšená pevnosť
A2 trieda: austenitická oceľ, bežná korózna odolnosť, nie je vhodná pre styk s morskou vodou
A4 trieda: austenitická oceľ, odoláva morskej vode a kyselinám
Termodrevo má jemnejšie piliny a je krehkejšie ako tepelne neupravené drevo, avšak na jeho opracovanie nepotrebujete mať žiadne špeciálne nástroje. Dôležité sú ostré nástroje a dostatočná rezná rýchlosť.
Proces tepelného spracovanie je úplne ekologický bez použitia akýchkoľvek chemikálií. Celý proces je založený na teple a pare. Termodrevo môžete spáliť alebo inak recyklovať, presne tak ako obyčajné drevo.
Pokiaľ má vydržať veľmi dlho tak nie. Testy sa z princípu nezameriavajú na trvanlivosť termodreva v zemi, príp. vo vode.
Lepenie je možné, niektoré lepené profily nájdete aj v našej ponuke Hobľované hranoly.
Ako podporný prvok áno. Nie je vhodný pre nosné prvky ako sú napr. krokvy, nosné stropné preklady a pod.
 
Požiadať o cenovú ponuku na mieruPozrite si ponuku našich produktov
Tieto stránky používajú cookies.
Niektoré z týchto súborov cookie sú nevyhnutné, zatiaľ čo iné nám pomáhajú zlepšiť vaše skúsenosti poskytnutím prehľadov o tom, ako sa stránky používajú.
Viac informácií Súhlasím Odmietnuť