Drevené obklady

Prírodná krása a teplý pocit pre vaše steny a stropy

Steny a stropy sú základom každého interiéru, preto je dôležité venovať im náležitú pozornosť. Dnes sa vám chcem podeliť o jednu z možností, ako dosiahnuť útulnú atmosféru a prírodný vzhľad vo vašom domove – drevenými obkladmi.

Drevo je materiál známy svojou prirodzenou krásou, ktorá dodáva priestoru teplý a príjemný pocit. V poslednej dobe sa drevené obklady čoraz viac dostávajú do popredia ako populárna alternatíva k tradičným povrchovým úpravám.

Obklad domu, drevené obklady

Vlastnosti drevených obkladov

Drevené obklady majú mnoho výhod. Okrem ich estetickej hodnoty sú taktiež veľmi odolné a dlhodobo zachovávajú svoju pevnosť a štruktúru. Drevo je tiež dobrým izolantom proti hluku aj teplu, čo pomôže zabezpečiť pokojné prostredie vo vašej domácnosti.

Rôzne druhy dreva ponúkajú rôzne možnosti pre dizajn vášho interiéru. Napríklad dub, orech alebo smrek sú obľúbené voľby pre svoje výrazné zrnitosti a farebné odtiene. Drevené obklady môžu mať rôzne úpravy vrátane lakovaných, olejovaných alebo voskovaných povrchov.

Kombinácia s inými materiálmi

Drevené obklady sa dajú skvele kombinovať s inými materiálmi ako kameň, tehla či betón. Vytvárajú tak jedinečný a zaujímavý interiér plný kontrastov. Napríklad kombinácia dreva a kamenných prvkov dokáže navodiť atmosféru tradičnej vidieckej chalupy, zatiaľ čo spojenie dreva a betónu možno pripomína modernejší industriálny štýl.

Možnosti použitia drevených obkladov

Drevené obklady sa dajú použiť na rôzne miesta vo vašej domácnosti. Najbežnejšie sú osadené na stenách alebo stropoch, kde dobre kontrastujú so svetlými farbami nábytku a doplnkov. Svoje miesto nájdu aj v kuchyniach, spálňach či obývačkách.

Okrem toho môžete vybrať aj rôzne spôsoby inštalácie drevených obkladov. Môžete ich napríklad položiť vodorovne, zvisle alebo diagonálne, čím dosiahnete zaujímavý vizuálny efekt.

Záver

Drevené obklady sú skvelou voľbou pre každého, kto túži po prírodnom a teplom vzhľade svojho domova. S množstvom dostupných druhov dreva, povrchových úprav a možností kombinácie s inými materiálmi sa jedná o veľmi univerzálny a krásny spôsob ako zútulniť vaše interiéry.